Sık Sorulan Sorular

Sorular
 • Sitede kaç yaş planları var?

  Bilgece Paylaşımlar web sitesinde 3 Yaş, 4 Yaş ve 5 Yaş diye adlandırılan üç seviye plan vardır. Planlar Erken Çocukluk Dönemi çocuklarının ilgi, ihtiyaç ve düzeylerine uygun olarak yazılmış ve sahada uygulanmıştır.

 • Planlar ücretli mi? Site üyeliği ne anlama geliyor?

  Evet, sitedeki planlar ücretlidir. Sitemizden bir plan paketi satın aldığınızda siteye üyelik gerçekleştirmiş olursunuz. Sitemizin bir üyesi olarak hem satın aldığınız planın tüm içeriklerine hem de üyelere özel sunulan binlerce sayfa kaynağa erişim sağlayabilirsiniz.

 • Siteye üyelik yıllık mı? Üyeliğim ne zamana kadar sürecek?

  Bilgece Paylaşımlar web sitesine üyelikler içinde bulunulan eğitim öğretim yılının sonuna kadar geçerlidir. Üyelik satın alınan eğitim öğretim yılının bitmesi ile üyelerin içeriklere erişimi kapatılır. Yapılan ödeme ise tek seferliktir, tüm üyelik süresini kapsar. Dönemlik ya da aylık ödeme yapılmaz.

 • Planlar siteye ne zaman yükleniyor?

  Plan içerikleri siteye dijital içerik paylaşılması ve site haklarını koruma gereği nedeniyle ay ay yüklenmektedir. Her ayın en geç 20sinde yeni ayın içerikleri erişime açılır.

 • Üye olduğumda (Plan satın aldığımda) hangi içeriklere erişim sağlayabilirim?

  • AYLIK VE GÜNLÜK PLANLAR (Her iki yaş grubu için de ayrı ayrı yazılmıştır. Sitedeki günlük ve aylık planları değişiklik yapabileceğiniz Word formatı ve telefonda kayma olmadan kolayca okumanızı sağlayan PDF formatında dosyaları mevcuttur.)

  • PLANLARA BAĞLI EK DOSYALAR (O günün planını kullanırken ihtiyaç duyacağınız video, müzik, görsel, çalışma sayfası, sunu gibi eklerdir. Her gün için ayrı ayrı klasörlenmiştir.)

  • KAZANIM VE KAVRAM ÇİZELGELERİ (Aylık planlarda alınan kazanımlar ve kavramlar bu çetelelerde ay ay işaretlidir.)

  • AYLIK VE HAFTALIK BÜLTENLER (Öğretmenlerin ve velilerin aylık konu akışını takip etmelerini kolaylaştıran bültenlerdir. Her iki yaş grubu için de sitemizde hazır bulunmaktadır.)

  • GÜNLÜK PLAN AKIŞLARI (ilk sayfalar) (İdareye evrak teslim ederken çıktı almanız gereken “Akış” sayfalarıdır. Tek hamlede çıktı alabilme kolaylığı sağlaması için tek dosyada toplanmıştır. Hem Word hem de PDF formatı bulunmaktadır)

  • OYUN ARŞİVİ (Tanışma oyunları, sınıf içi oyunlar, geleneksel oyunlar, alan oyunları, çizgi oyunları, bellek oyunları, masa ve taş oyunları, kâğıt-kalem oyunları, sözcük oyunları, oyun cezaları… Yaklaşık 500 tane birbirinden eğlenceli ve kazanım sağlayan oyunlarla dolu koca bir arşiv.)

  • Deney ARŞİVİ (Hava, su, toprak, ışık ve ısı, yaşam, vücut ve sağlık, ses, madde ve enerji başlıklarıyla 9 kategoride sınıflandırılmış, erken çocukluk dönemi çocukları seviyesine uygun yaklaşık 100 deney… Anlaşılır anlatımı ve destekleyici görsellerle…)

  • SUNULAR (Okul öncesi çocuklarına yönelik olarak düşünülüp çeşitli konularda hazırlanmış sunular… Tamamen özgün sunulardır ve sadece Bilgece Paylaşımlar’da bulunmaktadır)

  • AFİŞLER POSTERLER (Okula Başlama, Duygularımız, Renkler, Sayılar, Şekiller, Mevsimler konulu afişler, Dev boyutlu afişler, Sandalye-masa etiketleri, Yaka Etiketleri, Hijyen ve sağlık posterleri gibi pek çok konuda afişler ve posterler…)

  • ÇALIŞMA SAYFALARI (Çizgi Çalışmaları, Dikkat-Görsel Algı Çalışmaları, Eşleştirme Çalışmaları, Kesme Çalışmaları, Labirentler, Parça Bütün Çalışmaları, Rakam Yazma Çalışmaları, Resfebeler, Sayı Çalışmaları, Simetri Çalışmaları, Sudokular, Geometrik Şekiller, Toplama-Çıkarma İşlemleri, Yapbozlar, Zıt Kavramlar, Vücudumuz-Sağlık, Kodlama Çalışmaları, Mandalalar, Örüntü Çalışmaları, Tatil Kitapları konu başlıklarıyla binlerce çalışma sayfası üyelerimizin kullanımına açıktır.)

  • PANO YAZILARI (Çeşitli konseptlerde hazırlanmış istediğiniz cümleyi oluşturabileceğiniz 29 harf ve 0-10 rakamları içeren pano yazıları...)

  • GEREKLİ EVRAKLAR (Bakanlığın örnek formlarından, izin dilekçelerine, tutanaklara kadar yıl boyunca ihtiyaç duyacağınız ve tutulması gereken sayısız evrak arşivi…)

  • EĞİTSEL YAZILAR (Eğitimciler ve ebeveynler için erken çocukluk dönemi eğitimi ile ilgili kritik pek çok konuda yararlı bilgiler ve katkılar sağlayan eğitsel yazılar…)

 • Siteye Üye Olarak Nasıl girilir?

  Ana sayfada sağ tarafta bulunan menüden “Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Açılan forma kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz.

 • Parolamı Unutursam Ne yapmalıyım?

  www.bilgecepaylasimlar.com web sitesinin ana sayfasına geliniz. Sağ taraftaki menüde “Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada "Şifremi Unuttum" tuşuna basınız. Siteye kayıt olduğunuz e-posta adresini girip "Şifremi Sıfırla" tuşuna basınız. Sistem üye olduğunuz e posta adresine bir onay maili gönderecektir. Üyelik şifrenizi değiştirmek için bu gelen maildeki linki tıklayınız. Yeni şifrenizi oluşturup siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Planı nasıl satın alabilirim?

  Sitemize kayıt olduysanız, yine ana sayfada sağ tarafta bulunan menüden “Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Açılan forma kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Giriş yap butonunun “Hesabım” menüsüne dönüştüğünü göreceksiniz. Bu, siteye kişisel giriş yaptığınızı gösterir. Aynı menüden Ücretlendirme sayfasına giderek plan paketini seçiniz ve sayfanın yönlendirmelerini takip ederek çevrimiçi alışverişinizi tamamlayınız. Alış verişinizi tamamladığınız anda herhangi bir bekleme süresi olmaksızın sistem erişiminizi otomatik olarak anında sağlamaktadır. İçerikleri kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

 • Siteye nasıl kayıt olabilirim?

  www.bilgecepaylasimlar.com web sitesinin ana sayfasına geliniz. Sağ taraftaki menüde “Kayıt Ol” butonuna tıklayınız. Açılan formda siteye daha sonraki girişlerinizde kullanıcı adınız olarak kullanacağınız geçerli bir mail adresi yazınız.. Kendinize site girişlerinde kullanacağınız bir şifre oluşturunuz. Sistem yazdığınız e posta adresine bir onay maili gönderecektir. Mail adresinizi aktive etmek için bu onay mailindeki linki tıklayınız. Kayıt işleminiz, tamamlanacaktır.

 • Site içeriklerini ve planları arkadaşlarımla paylaşabilir miyim?

  Site içerikleri üyelere özeldir. Yapılan Ön Bilgilendirme ve Mesafeli Satış Sözleşmelerinde de açıkça belirtildiği gibi, site içerikleri üyelere özeldir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamda içerikler, üçüncü kişilerle paylaşılamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve türev niteliğinde çalışmalara konu edilemez. Çoklu kullanım için Ücretlendirme sayfamızda okul üyeliği seçenekleri bulunmaktadır.

 • Planlardaki süreçlerde tercih edilen yaklaşımı kısaca açıklar mısınız?

  Yazılan her etkinlik planı kazanım ve çocuk odaklıdır. Çocukları merak etmeye, soru sormaya ve keşfetmeye yönlendirir. Harekete geçirir. Bilgece Paylaşımlar eğitim programı uygulamalarından alınan çıktılar, çocuklarda davranış değişikliği ile gözlenir. Öğrenme süreçlerinde yazılan her cümle, “Neden yapıyorum?” ve “Çocuk nasıl etkilenir?” sorularını baz alarak yazılmıştır. Farklı bakış açısıyla klasik ve sıradan süreçlerden uzaktır. Yaratıcılığı destekleyen eğlenceli süreçleri çocukların öğrenmekten, öğretmenin öğretmen olmaktan keyif almasını sağlar. Sürekli geliştirilen ve güncellenen bir yapısı vardır.